Kiptaş’la Fikirtepe planlarını görüştük.

Kiptaş Fikirtepe’de inşaata başlamak için hazırlanıyor

Kiptaş’ta, Fikirtepe Derneği’nin katıldığı toplantıda süreç değerlendirildi.

Hatırlanacağı gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, geçen yıl Fikirtepe’de inşaat faaliyetini yürütemeyecek durumdaki iki firmaya müdahale etme kararı vermişti.

Sözkonusu iki firmanın imza topladığı yapı adalarında inşaatların Kiptaş tarafından yaptırılması için firmalarla protokoller yapılmıştı.

Bakanlık, kentsel dönüşüm imajını korumak, bölgede yürütülen projelerin önünün tıkanmasını önlemek ve vatandaşların mağduriyetini gidermek için tedbir almak zorunda kalmıştı.

Fikirtepe Derneği Yöneticilerinin Anka yapı adası mağdurları ile birlikte katıldığı toplantıda süreç değerlendirildi.

Kiptaş’ın ilgili müdürlerine Fikirtepe’deki mevcut durum aktarıldı. Arsa sahipleri yaşanan mağduriyetleri ve beklentileri paylaştı. Sürecin geleceği ile ilgili sorularını yönelttiler. Kiptaş yöneticileri de planlarını açıkladılar.

Kiptaş, firmalarla protokoller imzalandıktan sonra başlanmış olan inceleme çalışmalarını sürdürmektedir. Firmalar tarafından verilen bilgilerin doğrulanabilmesi için analiz çalışmalarının biraz daha zaman alacağı ifade edilmiştir.

İnşaatlar Kiptaş tarafından belirlenecek müteahhitlere yaptırılacaktır. Kiptaş yöneticileri, imzaları toplamış olan eski firmaların inşaat faaliyetinde olmayacağını belirtmişlerdir. Kiptaş, yakın bir zamanda Fikirtepe’deki ofisini açacaktır.

Fikirtepe’de arsa sahiplerinin mağdur edilmesinin baş aktörleri olan kişilerin fazla vakit kaybetmeden Kiptaş karşısında da kendi kendilerini arsa sahiplerinin temsilcisi gibi göstermeye çalıştıkları öğrenilmiştir. Fakat bu sefer komşularını tekrar satacakları bir alıcı bulmalarının mümkün olmadığını anlamaları gerekirdi!

Sözleşmelerin yapılması, proje seçimi, bağımsız bölüm (daire) paylaşımı, kiraların ödenmesi gibi konulardaki detayları da komşularımızla paylaşacağız.

2 yorum

 • Fikirtepe

  Sözleşmelerin yapılması, proje seçimi, bağımsız bölüm (daire) paylaşımı, kiraların ödenmesi gibi konulardaki detayları da komşularımızla paylaşacağız.

  hani nerde ? ne zaman paylaşılacak

  • Hbrc

   Sayın Okuyucu,

   Fikirtepe’de ev-arsa sahiplerinin birbirleri ile uğraşmak yerine, haklarına bilinçli olarak sahip çıkma konularında yaşadıkları tecrübelerin ışıgında ilgi gösternmeleri gerekir.
   Komşularını satan dolandırıcıların peşinden artık ayrılmalılar.
   Komşularımız onca mağduriyetlerine rağmen yeterli ilgiyi göstermekte acele etmese de Kiptaş’la ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.
   Saygılarımızla.
   fikirtepem.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.