Fikirtepe’nin belgeseli çekiliyor

Kameralar 6 Ekim Cumartesi günü Fikirtepe’de…

 

 

Kentsel dönüşümün ilklerine sahne olan Fikirtepe’nin hikayesi belgesele dönüşüyor.

Derdi olan, söyleyecek sözü olan,  teslim edilen inşaatla, dairesi ile ilgili yorumu olan, kira taahhüdü ödenmediği için sıkıntı içinde olan vatandaşlar, muhtarlar bu belgeselde yerini alarak tarihe geçecek.

Mahalleler Birliğinin oluşumunda emek ve söz sahibi olan 1 Umut Gönüllüleri Belgesel Ekibi, 6 Ekim Cumartesi günü sabah saat 10 dan itibaren Fikirtepe’de. Sorunlarını aktaracak araç bulmakta zorluk yaşayan bölge halkı için bulunmaz fırsat! Mahallenin filmi çekilecek. Halkla röportajlar yapılacak. Bu kez söz de mikrofon da Fikirtepeli de..

Vatandaşların en azından bir kısmı için  Fikirtepe’de 7 yıl önce davul zurna ile oluşturulan umutların hüsrana dönüştüğü gözlemleniyor., Mahalle sakinlerinden alınan bilgilere göre, Rezidans daireler taahhüt edilen vatandaşların büyük bir kısmı kira ödemeden içinde yaşadıkları evlerinden de oldular… Tamamlanan bazı projelerde var. Fakat hiç başlatılamayan, başlatılıp yarım bırakılan proje alanı daha çok! Bölge adeta yarım bırakılan şantiyeye dönüşmüş. Evlerinden olan olan vatandaşlar şaşkın ve çaresiz beklemede!

Aynı sorunu yaşayan veya yaşamaya aday durumuna sokulan mahalleler Fikirtepe deneyimini merakla izliyorlar. Belgesel onlar için de önemli.

Bu belgesel benim de hikayem olsun diyen mahalle sakinlerine

Belgesel çalışmalarını yürütecek ekip, mahalle dokusunu ön plana çıkaracak. Bu çekimler aslında Fikirtepeliler içinde yeni bir imkan yaratacak.  “Bu belgeselde benim de hikayem olsun” diyen herkese açık olacak.

 

4 yorum

 • Rasim

  Ben on yaşında geldim bu fikirtepeyi şu an 73 yasindayim böyle bir zülüm görmedim devletin milletine halkina çevre şehircilik bakanlığı İstanbul il m ürlüğü ortak çalışıyorlar mütaitlere sekreterlik yapıyorlar bizlerin haklarini mütaite kıyak yapıyorlar mütaitlerdende avantasini alıyorlar İstanbul büyük şehir belediye baskani kadir Topbaş Erdoğan bayrakdar idiris gülünce memet Özhaseki ve şu an murat kurum malesef bunların hepisi mütaite calisdilar tam dört bakan iki belediye başkanı 4 İstanbul il başkanı degisdi bunlardan bize faydadan çok zarar geldi bakanın ayağına ankarayada gitdik bizleri içeri almadiklari gibi polislerle bizleri uzaklasdirdilar yalvardım yüzümüze güldüler alay etdiler ben fikirtepede bir adanın temsilcisi hemde başkaniyim mürşit iki yıldır kiralarimizi ödemediği gibi bizlere zorla kira tehdidi yaparak bizlere kati kabul tavudunde bulunun diyor bu kati kabul tabut nameyi imzalarsaniz kiralarimizi öderim yoksa ödemem diyor eğer o kati kabul kağıdını imzalarsaniz her şeyi her halıda elimizden alıyor arsa devrini dayre kabulünü her şeyi deve etmiş oluyoruz bakanlikda bunlara göz yumuyor eğer belgeselde beni çıkarırsınız her şeyi korkmadan anlatırım isim isim veririm durum bu arkadaslar

  • fikirtelim

   valla çok tşklr iyi anlattınız bir önce çıkın ya yeter 8 sene ömür ayıptr ya bu kadar insan bekletilmez büyük adadanm hala bi ses yok ercüment te ne yapıyo hala oda bizim gibi bekleyenlerden yapılacak hani .

 • fikirtelim

  valla çok tşklr iyi anlattınız bir önce çıkın ya yeter 8 sene ömür ayıptr ya bu kadar insan bekletilmez büyük adadanm hala bi ses yok ercüment te ne yapıyo hala oda bizim gibi bekleyenlerden yapılacaktı hani .

 • hıh

  sen git kendi begeselini çek bu nebe senelerdr dır dır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.