Fikirtepeliler tek tip sözleşmesini seçti

Artık müteahhitler kat karşılığı inşaat yapıyorum diye, mal sahibinin ruhunu teslim alan  vekaletname ve sözleşme yapamayacaklar.

Fikirtepem.com’un geçtiğimiz günlerde “Başbakan’a imtiyaz, halka zorlama” başlığı ile okurlarına duyurduğu haberi ses getirmeye devam ediyor. Öyle ki; ilgili haberlerimizden biri olan ve “Ankara’nın büyük abileri hep mi büyük?” başlıklığı ile okurlarımıza duyurduğumuz haberimizin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın harekete geçtiği ve aynı adada 2/3’nin dışında kalan mülk sahipleri ile İnşaat Firmasını ortak toplantıya davet ettiği ortaya çıktı.

Yıldırım’ın sözleşmesi örnek sözleşme

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün Beşiktaş’taki ofisinde gerçekleştirilen toplantı, Mutlu Truzim adasındaki mülk sahipleri tarafından doğrulandı. Gelen bilgiler arasında; Bakanlığın İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İnşaat Firmalarını ‘tek tip sözleşme’ konusunda uyardığı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın sözleşmesinin örnek sözleşme olarak gösterdiği de ifade ediliyor.

Derneğimizin teyyid ettirdiği bilgiler içerisinde şu veriler dikkat çekiyor:

Sözleşmenin 19’unca maddesinde yer alan ifadeyi yorumalayan Hukukçulara göre;”Firmanın varsa gücü buyursun yapsın” dönemi başlıyor. Yani “Öyle binaları yıkayım bir de çukur açayım, elimdeki yerleri de satayım” dönemi sona eriyor.

ÜYELERİMİZ ÖRNEK SÖZLEŞMEYİ DERNEĞİMİZDEN TEMİN EDEBİLİRLER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.