Fikirtepeliler feryatlarını duyuracak

  

Fikirtepeliler temel atma töreninde mağduriyetlerini ortaya koyacak.

 

Temel atma töreni, Sayın Başbakan’a ilk defa doğrudan Fikirtepelilerin feryadını duyma fırsatı verecek.

 

 

Temel atma töreni, 5 Şubat Pazar günü, saat 12.00 de, E5 üzerindeki Salı Pazarı alanında yapılacak.

Fikirtepeliler, Pazar günü saat 11.00 de Mandıra caddesi üstündeki İş Bankası Fikirtepe Şubesi önünde buluşuyor.

 

Fikirtepe’de hasar çok büyük…

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm yıllar önce yine bir temel atma töreni ile başlatılmıştı. Temeli atılan firma iflas etti. İnşaat yıllardır sürüncemede…Sonunda inşaatı Kiptaş üstlenmek zorunda kaldı.

Hukuksuzluklarına göz yumulan çantacı müteahhit, yüzlerce vatandaşın evini zorla yıkıp ortada bıraktı…Pisliği temizlemek Devlete düştü…Kentsel dönüşüm Devletin sırtına yıkıldı.

Aradan geçen 5 yılda Fikirtepeliler çok mağdur edildiler, çok acı çektiler. Çantacı müteahhitlerin hileli sözleşmesini kabul etmeyenin binası Bakanlık tarafından kamulaştırıldı. Kiminin binası kelepir fiyata müteahhide satıldı…. Evleri yıkılan binlerce vatandaşa taahhüt edilen kiraları hala ödenmiyor…

Kiptaş iki yapı adasında işi devraldı ama arsaların sahiplerini hatırlayan çıkmadı henüz. İşin perde arkası merak ediliyor. Kiraların bir an önce ödenmesi bekleniyor.

Yıllardır verilen umutlarla oyalanan Fikirtepeliler, bu temel atma töreninden de umutlandılar.

Görüştüğümüz vatandaşlar, temel atma töreninde, hileli sözleşmelerle gasp edilen haklarını, taahhüt edilen fakat yıllardır ödenmeyen kiralarını, imzalanması için dayatılan hukuksuz sözleşmeleri, bakanlığın baskılarını doğrudan Başbakana iletme imkanı bulacaklarını umduklarını belirttiler.

Fotograflarda, dönüşüm sürecinde hakkının hukukunun çiğnenmesini protesto eden Fikirtepeliler görünmektdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.