Fikirtepe’de Sosyal Çeşitliliği Sosyal Uyuma Dönüştürme Projesi

indirKentsel Vizyon Platformu – Fikirtepe’de Sosyal Çeşitliliği Sosyal Uyuma Dönüştürme Projesi

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm sürecini izleyen ve ilgili kurum ve kişileri bilimsel veriler ışığında doğru uygulamalara yönlendirme amacı güden Kentsel Vizyon Platformu, yeni Fikirtepe’de sosyal altyapının ve dokunun eski ve yeni tüm Fikirtepe sakinlerini kapsayıcı niteliklere kavuşması için bir araştırma projesi gerçekleştiriyor.

Fikirtepe’de ilk projelerin tamamlanması ve mülk sahiplerinin evlerine yerleşmesiyle yeni bir döneme girilecektir. Fakat koordinasyonsuz ilerleyen süreç ve uzlaşma problemleri neticesinde, birçok belirsizlik süregelmektedir ve bölgede yaşamsal fonksiyonlara dair önemli altyapı eksikleri vardır. Kentsel Vizyon Platformu, bu belirsizliklerin bizzat Fikirtepe’de yaşayacak yerel nüfusun istekleri ve talepleri doğrultusunda netliğe kavuşması için karar alıcılara doğru bilgiler götürmeyi, taraflar arasında diyalog zemini oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu çerçevede, Fikirtepe esnafı, Fikirtepe sakinleri, sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumlarının sürece dair görüşlerini projeye dahil etmek amacıyla “algı araştırmaları” yapılmaktadır. Aşağıdaki anketi doldurmanız, Fikirtepe sakinleri/mülk sahipleri olarak görüşlerinizin araştırmada sonuçlarında yer bulmasını sağlayacaktır.

8 sorudan oluşan bu anketi internet üzerinden kolayca doldurabilirsiniz. Anket için herhangi kimlik bilgisi talep edilmemekte, sonuçlar anonim olarak değerlendirilmektedir.

Antropolog Fatih Kıyman

Bağımsız Araştırmacı – Kentsel Vizyon Platformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.