Fikirtepe’de vatandaşın evini yıkıp ortada bırakanı ödüllendirdiler

Fikirtepe’de vatandaşın evini yıkıp  ortada bırakan kurnaz müteahhitlerin İller Bankası ve Kiptaş eliyle ve milletin vergileri ile ödüllendirilmesine karar verildi.

Ödül tutarını söylemeye dilimiz varmıyor.. Yüzümüz kızarıyor!

Trilyonlarca… 

Memleketimiz, bilinen bir kurnazlıkla bir kez daha karşı karşıya.

Bir kez daha milletin malını götüreni devlet kurtardı.

 

Kentsel dönüşüm dedikleri yoksa bu mu?

Bu güne kadar milletin parasını batıranları kurtarmayı eleştirenler, yerden yere vuranlar Fikirtepe’de battık diyen müteahhitler için hazinenin ağzını açtılar. (Herhalde paraya battılar)

Sürpriz mi?

Bu çantacı müteahhitlerin milletin malını çarçur edecekleri en başından belli değil miydi?

Bütün uyarılara rağmen hiçbir önlem almadınız. Vatandaşın haykırışları arşa yükseldi kulaklarınızı kapattınız. Hepiniz beraber iç içe değilmiydiniz!  Durumu izah eden, firmalarda yeterlilik aranmasını isteyen Dernek Yöneticilerine,  “müteahhit imzaları toplamışsa yapar şikayet etmeyin” diyen Bakanlığın en üst bürokratı sözlerini hatırlıyor mu acaba?

Fikirtepe’de  bu güne kadar verilmemiş olan 4 emsal verdiniz. Neden sorulmuyor. Buna rağmen nasıl oluyor da taahhüt edilen inşaatlar yapılmıyor.  Bu emsaslin yarısı hatta çeyreği verilen yerlerde inşaatlar yapılıyor da Fikirtepe de yapılmıyor.

Dümen nedir? Vatandaşı zorda bırakıp, arkana alıp, kamuoyu baskısı yaratıp  Hazineyi söğüşlemek mi?

Hiç inşaata başlamamış firma şu kadar trilyon masraf yaptım diyor koşup milletin parası ile ödüyorsunuz! İnşaata başlamamış firma nasıl batıyormuş? Millete anlatmalısınız? Tabii anlatabilirseniz… Yapamayan müteahhit çekilir. İstediği parayı milletin vergilerinden ödemek te neyin nesidir?

Milletin malını iç edenlere milletin parası akıtılacak. Adeta ödüllendirilecekler.

İğneden ipliğe aldığımız her şeye KDV ödüyoruz.  Bu millet, alın bu paraları bizi dolandıranlara verin diye mi vergi ödüyor?

Hak, adalet arama!

Binlerce vatandaşı mağdur eden kurnazlar vatandaşı dolandırmak için zorlanmadıkları gibi Bakanlığı ve İller Bankası’nı ikna etmekte de fazla zorlanmamış görünüyorlar.

Yiyin beyler yiyin tıksırıncaya kadar yiyin….!

“Devletin malı deniz yemeyen……” misali.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.