Mahalleler Birliği kanun teklifini yüzbinlerce imza ile TBMM’ne teslim etti.

Şimdi görev TBMM’de grubu bulunan partilerde..

Mahalleler, kentsel dönüşüm uygulamaları ile ilgili taleplerini yüzbinlerce imzalı dilekçe ile TBMM’ de grubu bulunan parti başkanlıklarına, TBMM Başkanlığına, Başbakanlığa, Cumhurbaşkanlığına elden  teslim ettiler.

İstanbul’daki Mahalleler Birliği üyesi dernekler, 2 Nisan Pazartesi günü İBB önünde binlerce kişinin katılımı ile yapılan basın duyurusunun ardından, seçilen 85 kişilik TBMM heyetini 60 otobüsle Ankara’ya uğurlamıştı. İstanbul’daki Mahalleler Birliği üyesi derneklerden seçilen heyet torbalanan yüzbinlerce imzali dilekçeleri otobüslerle Ankaraya götürdü.

İstanbul Mahalleler Birliği, İzmir Mahalleler Birliği, Eskişehir Mahalleler Birliği, Kocaeli Mahalleler Birliği temsil heyetleri Ankara’da, TMBMM’ne gitmeden önce Abdi İpekçi Parkında buluşarak taleplerini kamuoyuna duyurdular.

Otobüslerle Ankaraya ulaşan Mahalleler Birliği temsil heyetleri, çuvallar dolusu dilekçeleri Abdi İpekçi Parkından TBMM’ne omuzlarında taşıdı. Dilekçe dolu çuvallar her bir parti başkanlığına, TBMM Başkanlığına, Başbakanlığa, Cumhurbaşkanlığına görüşmeler sırasında teslim edildi.

Şimdi görev TBMM’de.
Partiler kanun taleplerimizi gündeme alacakları sözünü verdiler.

 

 

 

Bu gerlişmeler üzerine görüşerini sorduğumuz, Fikirtepeliler, sorunlarına duyarlılık göstermişler, Fikirtepe Derneği’nin  Mahalleler Birliği çatısı altında başardığı bu çalışmadan gurur duyduklarını ifade etmişlerdir..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.