Kentsel Dönüşüm Sorunlarını Ulusal Tv Ekranlarına Taşıdık

Dün akşam saat 21-23 arasında Ulusal Kanal Televizyonunda yayınlanan “Sorması Ayıp” programında kentsel dönüşümün en önemli problem kaynağı olan riskli alan kararlarını, dönüşümde yaşanan çok önemli problemleri, hak gasplarını, mahalle temsilcileri ile ekrana taşıdık.

ulusal

 

Tuncay Mollaveisoğlu ile Av. Hüseyin Karataş‘ın sunduğu programa katılan mahalle temsilcileri mahallelerindeki uygulamaları ve yaşadıkları sorunları dile getirdiler.

Programın ikinci bölümünde, eski milletvekili  Profesör Dr. Haluk Eyidoğan, Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhçu, Av. Hürriyet Azak sorunun teknik ve hukuki boyutlarını değerlendirdiler, çözüm yollarını anlattılar.

Televizyon programı videoya kaydedildi.

İzleyemeyenler yayını aşağıdaki pencereden izleyebilirler.

Ulusal Tv kentsel Dönüşüm Programı

http://www.tvarsivi.com/ara/ulusaltv-07-01-2016-3394742y.html

 

Bir yorum

  • Fuat eyibil

    Merhabalar

    Gördüğüm kadarıyla oraya gelen tüm konuklar riski pek seviyorlar bir depremde evler başlarına yıkıldığın da devlet nerde diyecekler
    Bir de şunu dikkat çekmek istiyorum bu binalar yıkılıyor karşıda siz yiktirmiyorsunuz ve tinerciler yıkılan binalardan korkuyorsunuz
    Ve onu burda dile getiriyorsunuz . Bir örnek daha vermem gerekirse ben de fikirtepe de oturuyorum bizde bir firma ile anlaştık firma % 97 kişiye imza atılır %3 olan 5 adet bina sakini süreci tıkiyor ve 2 senedir % 97lik kesim bu imza atmayanların imza atmasını bekliyor yorum sizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.