Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.

Haberiniz var mı?
İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde Fikirtepelileri yakından ilgilendiren gelişmeler olmuş!

 

Yeni İl Müdürü Sayın Dr. Av. Veli BÖKE’nin 23.10.2017 tarihinde İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımıyla  gerçekleştirdiği tanışma toplantısının bu görüntüsü İl Müdürlüğü’ün internet sitesinde yayınlanmıştır. Fotograftaki müdür yardımcılarından, Fikirtepelilerin tanıdığı bazı kişiler artık organizasyon şemasında yok.

İşte İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün aşağıdaki yeni organizasyon şemasında yıllardır yanlı tutumu nedeni ile Fikirtepelilerin ahını almış genel müdür yardımcıları artık yok.

Peki İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ndeki kadro değişimi neden Fikirtepelileri ilgilendirdi?

Mahalle sakinleri diyor ki;

Onlarca vatandaşı baskı altına alarak mağdur edenler, çantacıları muhatap alan, çantacıların sözleşmelerini imzalamaya mecbur bırakanlar nereye gitti acaba?

Afet yasayı bahane ederek, adaleti unutup gariban vatandaşın evini allem edip kallem edip üç kuruşa müteahhide satan bu kişiler görevden alınmış olsalar bile vebalden kurtulabilecekler rmi ?

Adaletsizlikleri yakalarını bırakır mı?

Kimbilir belki de yaptıkları onlara yetmiştir.

Kayıplara karışmışlardır!

Çünkü haklarında açılmış ve açılacak olan davalar bir yana onlarca vatandaşın bedduasını ve ahını aldılar!  Dayanmak kolay olmasa gerek!

İflah olmazlar gayri!

Ne demişler;  Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.

Hani denir ya suçlular suç mahalline geri dönerler diye.

Kim bilir belki yakında Fikirtepe’deki çantacı müteahhitlerin ofislerinde görürüz bazılarını. Daha önce görevden alınanlar  hakkında anlatılanlar halkın dilinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.